BAIGTAS PROJEKTAS “SĄLYGŲ REKREACINEI ŽVEJYBAI PRIE PAKASO EŽERO SUDARYMAS BEI GERINIMAS”

Baigiantis metams baigtas ir projektas “Sąlygų rekreacinei žvejybai prie Pakaso ežero sudarymas bei gerinimas”.

Projekto tikslas – skatinti rekreacinės žvejybos ir su ja susijusių paslaugų plėtrą, vykdant edukacinę programą „Karšių žvejybos pamokos“, gerinant Pakaso ežero pakrantės infrastruktūros kokybę ir įtraukiant kaimo gyventojus į darbo rinką, atitinkantis Ignalinos rajono kaimo ir žuvininkystės plėtros strategijos 2014-2020 m. priemonės „Sąlygų rekreacinei žvejybai sudarymas bei gerinimas“ tikslą – skatinti rekreacinės žvejybos ir su ja susijusių paslaugų plėtrą, gerinant vandens telkinių pakrančių infrastruktūros kokybę.

Projekto metu buvo pagerintos esamos rekreacinės žvejybos paslaugos, taip pat buvo sukurta nauja paslauga, įdarbintas vietos kaimo gyventojas, kuris mokins atvykusius svečius, kaip gaudyti karšius, kurių gausu Pakaso ežere. Buvo įsigytos dvi plastikinės valtys, skaidrios dangos kupolas, trys oro kondicionieriai, įrengta saulės elektrinė. Taip pat buvo atnaujintas pastatas, kuriame galės jaukiai pailsėti atvykę žvejai ir jų šeimos.

Projektui įgyvendinti buvo skirtos Europos jūrų reikalų ir žuvininkystės fondo lėšos – apie 41 tūkst. Eur, Lietuvos valstybės biudžeto lėšos – apie 7 tūkst. Eur ir nuosavos piniginės lėšos – apie 40 tūkst. Eur.

Sodybos šeimininkė džiaugiasi galėjusi prisidėti prie Ignalinos rajono kaimo ir žuvininkystės plėtros strategijos 2014-2020 m. įgyvendinimo ir laukia svečių, kad galėtų pasidalinti sukurtais projekto rezultatais.