„Halls Winter Rally“

Ralio istorija

Automobilių ralis – sporto šaka, siekianti prisitaikyti prie besikeičiančių gamtos sąlygų. Beveik kasmet Lietuvoje būna graži ir balta žiema, tad kilo poreikis kasmetiniame ralio čempionate turėti bent po vieną žieminį etapą. Jei kitos autosporto disciplinos, tokios kaip žiedinės lenktynės, „užmiega“ žiemos miegu, tai ralio lenktynininkai metų pradžioje ant apledėjusių žvyrkelių tradiciškai susirenka pirmajam čempionato etapui.

Žiemos ralis, visų pirma, unikalus savo atmosfera – žiūrovai gali mėgautis reginiu, kuomet lenktyniniai automobiliai pakeldami didžiulius sniego debesis skrieja tokiais keliais, ant kurių, rodos, ir pats velnias koją nusilaužtų. Lenktynininkams tai puiki proga išbandyti savo meistriškumą, kadangi veikti išties yra ką: sniego baltumo kalvomis bėga kartais vos įžiūrimas kelias, į kurį reikia „pataikyti“ dideliu greičiu įveikiant posūkius ar net skriejant oru po statesnės nuokalnės.

Lenktyniauti ant sušalusio žvyro, sniego ar net ledo nėra pamišėliškas užsiėmimas – su savo darbu puikiai susidoroja dygliuotos itin siauro profilio padangos.

Nepriklausomos Lietuvos istorijoje žiemos ralio lenktynės mena ir laikus, kai į startą susirinkdavo vos keliolika ekipažų ir „aukso amžių“, kuomet norą dalyvauti pareikšdavo visas šimtas dalyvių. Lietuvai tapus nepriklausoma, tokia brangi sporto šaka, kaip automobilių ralis, toli gražu neklestėjo – pirmuose etapuose dominavo rusiški „VAZ” markės automobiliai. Tačiau vėliau čia pasirodė ir pasaulio ralio čempionate pergales skinančios pasaulio ralio čempionato (WRC) kalibro technika.

Nors metams bėgant ralio organizatoriai bei federacijos vadovai ne kartą keitėsi, ralis išlaikė ekonominio sunkmečio išbandymus ir tik kartą neįvyko dėl oro sąlygų – neįprastai šiltos žiemos.

Plačiau: www.hallswinterrally.lt