Pėsčiųjų žygis

Pėsčiomis po Aukštaitijos nacionalinį parką

Pramogos - Žygiai

Apie žygį

Aukštaitijos nacionalis parkas – seniausias parkas Lietuvoje, kuris įkurtas 1974 m. Parke galima pamatyti ne vien nuostabius Lietuvos miškus, bet rasti netgi 126 ežerus. Dėl šių parko išskirtinumų žygiai yra viena įdomiausių pramogų. Galimi skirtingi žygių maršrutai, norintiems daugiau iššūkių ar tiesiog trumpesnio, malonaus pasivaikščiojimo.

Lankomos vietos

Žygio metu galėsite pasigrožėti ne vien supančia gamta, bet ir pamatyti įdomių objektų.

Istorijos mėgėjams rekomenduotumėme užsukti į Šiliniškių kaimą, kuris Lietuvos istorijoje žymi skaudžią 1944 m. gruodžio 12 dieną – kada kaimas buvo sudegintas, o gyventojai sušaudyti NKVD kariuomenės.

Tiems, kas domisi liaudies amatais, pasiūlytumėm aplankyti Stripeikių senovinės bitininkystės muziejų, kuris įkurtas 1984 metais. Muziejus pasižymi surinkta didele eksponatų kolekcija, turi medžio skulptūrų. Tai puiki pramoga visai šeima.

Žygio metu taip pat galima aplankyti Ginučių vandens malūną, kuris yra saugomas kaip valstybės technikos paminklas. Jame įrengtas muziejus, kuriame eksponuojama autentiška malūno įranga.

Ladakalnis – vienas populiariausių lankytinų vietų parke. Jis ypatingas tuo, kad nuo jo galima išvysti netgi šešis ežerus: Ūkoją, Linkmeną, Pakasą, Asėką, Alksnaitį ir Alksną. Taip pat kalnas yra apipintas įdomiais mitais, o vienas iš mėgstamiausių lankytojų papročių: pakalnėje rastą akmenį neštis į kalną ir užlipus jį palikti kartu su sugalvotu noru. Šią vietą būtinai rekomenduojame aplankyti.

Salos (arba Salos II) – etnografinis kaimas, kultūrinis rezervatas. Salų II kaimo išskirtinis bruožas – įvairialypė ūkinė veikla, restauruotose sodybose autentiškai vystoma tradicinė buitis ir pristatoma įvairi šiai vietai būdinga ūkinė veikla: žemės ūkis, žvejyba, miško darbai.

Nuo Ginučių piliakalnio atsiveria įspūdingas nacionalinio parko kraštovaizdis. Piliakalnis įrengtas ir naudotas gynybai dar I tūkst. po Kristaus. Vėliau (XIII-XV a.) jis siejamas su Linkmenų pilimi. Rekomenduotumėme šią vietą tiems, kurie domisi istorija.

Išskirtinė vieta – Šiliniškių apžvalgos bokštas. Tai vienas pirmųjų apžvalgos bokštų Lietuvoje. Aikštelę 2004 metais įrengė Bitės telekomunikacijų bendrovė. Užlipe į jį galite pasigrožėti panorama iš 50 metrų aukščio.

Detaliau

Atstumas: 15 - 20km

Ką pasiimti

Kuprinė, patogi apranga, termosas, užkandžiai

Plačiau
Rezervuoti